Fotokomórka
PolskiEnglishGerman
Fotokomórki sportowe

Profesjonalne Systemy Pomiaru czasu, fotokomórki, chronometry

Cały zestaw urządzeń i oprogramowania został zaprojektowany pod kątem wysokiej funkcjonalności i równoczesnej łatwości obsługi. Aby opisać możliwości zestawu Sectro TS posłużymy się kolejnością chronologiczną czynności wykonywanych podczas standardowych treningów lub zawodów.


Przygotowanie przed treningiem:

 1. Rejestracja zawodników w bazie danych

  Trener może samodzielnie wprowadzić dane zawodników do bazy danych lub udostępnić bazę poprzez interfejs www w internecie. Każdy zawodnik posiada własny login i hasło i może przeglądać swoje wyniki.

 2. Przygotowanie listy zawodników biorących udział w treningu

  Operacja ta, dzięki TS-Trening , może być wykonana w kilka sekund. Wystarczy na liście zawodników zaznaczyć osoby biorące udział w treningu i zapisać listę. Można ją również od razu przesłać do chronometru TS-1.

 3. Przygotowanie sprzętu

  Sectro TS nie wymaga specjalnych zabiegów serwisowych. Cały zestaw timingowy możesz zapakować do plecaka lub niewielkiej torby.Baza danych - TS-Trening Profesjonalne Systemy Pomiaru czasu, fotokomórki, chronometry
TS-Trening - analiza, wizualizacja i archwizacja wyników

Przeprowadzenie treningu:

 1. Ustawienie sprzętu na miejscu treningu

  Ustawienie sprzętu ogranicza się do wyznaczenia miejsca startu i linii mety. Na starcie wbijamy palik z bramką startową (z ramieniem) lub ustawiamy fotokomórkę na statywie. Na mecie ustawiamy fotokomórkę. Długośc linii fotokomórki może wynosić około 4-20m (w zależności od wersji). Kontakt z chronometrem TS-1 odbywa się drogą radiową. Trener trzymający chronometr może przebywać w dowolnym miejscu w pobliżu trasy. Istnieje także możliwość standardowego podłączenie bramek za pomocą przewodu dwużyłowego.

 2. Przejazd zawodnika

  Przejazdy mogą odbywać się w dowolnej kolejści lub wg. listy startowej. Zawodnicy kolejno przejeżdżają przez trasę, a trener widzi na wyświetlaczu m.in. nazwisko zawodnika, jego numer startowy i osiągnięty czas. Każdy wynik jest automatycznie zapamiętywany. Można zarejestrować ponad 1500 przejazdów oraz 255 zawodników. Każda seria przejazdów będzie ujęta w odrębnym podsumowaniu.

 3. Udział trenera

  Podczas treningu trener może swobodnie poruszać się po trasie. Pomiar czasu może być automatyczny wg. kolejności listy startowej, badź trener może wpisywać numery startujących zawodników. Chronometr TS-1, dzięki niewielkim rozmiarom i braku kabli połączeniowych nie przeszkadza w innych czynnościach. Zawodnik, który zna swój dokładny czas przejazdu oraz czasy kolegów ma dużą motywacje do trenowania.Podsumowanie treningu:

 1. Archiwizacja wyników

  Po zakończonym treningu (też w jego trakcie) wyniki można przesłać do bazy danych. Zostaną one automatycznie przyporządkowane odpowiednim zawodnikom. TS-Trening wygeneruje raporty z poszczególnych przejazdów oraz zestawienia osiągów każdego z zawodników. Wyniki zostaną zapisane i w przyszłości posłużą do zestawienia sezonowego. Wszystko to wymaga jedynie kilku ruchów myszką.

 2. Analiza i wizualizacja

  Wyniki możemy wydrukować w postaći rankingów i zestawień. Można je również łatwo udostępnić w internecie zarówno dla zarejestrowanych zawodników jak i gości.